Catalog.
Showing 21 of 58 SKUs. Filter by category, material, form, grade or industry — every listing carries a live MOQ and lead-time band.
21 / 58 SKUs
IndustryInfrastructure×
MS LongIn stock
H-Beam · 200 × 200 × 8/12
IS 2062 E350
| Code | CC-LMS-HBM-200 |
| Weight | 49.9 kg/m |
| MOQ | 1 MT |
HARDWARE · PVCIn stock
DWC (Double Wall Corrugated) Pipes
| Code | CC-HW-PVC-008 |
| MOQ | 500 m |
HARDWARE · PVCIn stock
Foam Core Pipes
| Code | CC-HW-PVC-007 |
| MOQ | 500 m |
HARDWARE · PVCIn stock
PVC Pressure Pipes
| Code | CC-HW-PVC-006 |
| MOQ | 500 m |
HARDWARE · PVCIn stock
Electrical Conduit Pipes
| Code | CC-HW-PVC-005 |
| MOQ | 500 m |
HARDWARE · PVCIn stock
PVC Agricultural Pipes
| Code | CC-HW-PVC-004 |
| MOQ | 500 m |
HARDWARE · PVCIn stock
SWR Pipes (Soil, Waste, Rainwater)
| Code | CC-HW-PVC-003 |
| MOQ | 500 m |
HARDWARE · PVCIn stock
Chlorinated PVC
| Code | CC-HW-PVC-002 |
| MOQ | 500 m |
HARDWARE · PVCIn stock
Unplasticized PVC
| Code | CC-HW-PVC-001 |
| MOQ | 500 m |
HARDWARE · STONEIn stock
Swimming Pool Equipment
| Code | CC-HW-SID-007 |
| MOQ | 5 set |
HARDWARE · STONEIn stock
Stone materials
| Code | CC-HW-SID-006 |
| MOQ | 5 set |
HARDWARE · STONEIn stock
Sculpture products of stone
| Code | CC-HW-SID-005 |
| MOQ | 5 set |
HARDWARE · STONEIn stock
Outdoor Spa Equipment and Spares
| Code | CC-HW-SID-004 |
| MOQ | 5 set |
HARDWARE · STONEIn stock
Other stone and iron products
| Code | CC-HW-SID-003 |
| MOQ | 5 set |
HARDWARE · STONEIn stock
Large-sized cast iron products
| Code | CC-HW-SID-002 |
| MOQ | 5 set |
HARDWARE · STONEIn stock
Fountain
| Code | CC-HW-SID-001 |
| MOQ | 5 set |
HDG LongIn stock
HDG Square Pipe · 80 × 80 × 4
IS 4923
| Code | CC-LHD-SQP-080 |
| Weight | 9.4 kg/m |
| MOQ | 1 MT |
MS LongIn stock
Angle Bar · 100 × 100 × 8
IS 2062
| Code | CC-LMS-ANG-100 |
| Weight | 12.1 kg/m |
| MOQ | 1 MT |
MS LongIn stock
I-Beam · ISMB 300 · 6m
IS 808
| Code | CC-LMS-IBM-300 |
| Weight | 44.2 kg/m |
| MOQ | 1 MT |
MS LongIn stock
TMT Bar · Fe-500D · Ø16
IS 1786 Fe500D
| Code | CC-LMS-TMT-500 |
| Weight | 1.58 kg/m |
| MOQ | 2 MT |
MS LongIn stock
C-Channel · 100 × 50 × 5
IS 2062 E250
| Code | CC-LMS-CCH-100 |
| Weight | 9.56 kg/m |
| MOQ | 1 MT |




















