Catalog.
Showing 5 of 58 SKUs. Filter by category, material, form, grade or industry — every listing carries a live MOQ and lead-time band.
5 / 58 SKUs
CategoryMild Steel Sections×
MS LongIn stock
H-Beam · 200 × 200 × 8/12
IS 2062 E350
| Code | CC-LMS-HBM-200 |
| Weight | 49.9 kg/m |
| MOQ | 1 MT |
MS LongIn stock
Angle Bar · 100 × 100 × 8
IS 2062
| Code | CC-LMS-ANG-100 |
| Weight | 12.1 kg/m |
| MOQ | 1 MT |
MS LongIn stock
I-Beam · ISMB 300 · 6m
IS 808
| Code | CC-LMS-IBM-300 |
| Weight | 44.2 kg/m |
| MOQ | 1 MT |
MS LongIn stock
TMT Bar · Fe-500D · Ø16
IS 1786 Fe500D
| Code | CC-LMS-TMT-500 |
| Weight | 1.58 kg/m |
| MOQ | 2 MT |
MS LongIn stock
C-Channel · 100 × 50 × 5
IS 2062 E250
| Code | CC-LMS-CCH-100 |
| Weight | 9.56 kg/m |
| MOQ | 1 MT |




