Catalog.
Showing 19 of 58 SKUs. Filter by category, material, form, grade or industry — every listing carries a live MOQ and lead-time band.
19 / 58 SKUs
IndustryIndustrial Manufacturing×
GI FlatIn stock
GI Coil · 0.50 × 1250 mm
JIS G3302 SGCC
| Code | CC-FGI-COL-050 |
| Weight | 4.0 kg/m² |
| MOQ | 5 MT |
SS LongIn stock
SS 304 Round Pipe · Ø42.4 × 2
ASTM A312
| Code | CC-LSS-PIP-304 |
| Weight | 1.99 kg/m |
| MOQ | 500 kg |
MS LongIn stock
H-Beam · 200 × 200 × 8/12
IS 2062 E350
| Code | CC-LMS-HBM-200 |
| Weight | 49.9 kg/m |
| MOQ | 1 MT |
HARDWARE · PVCIn stock
DWC (Double Wall Corrugated) Pipes
| Code | CC-HW-PVC-008 |
| MOQ | 500 m |
HARDWARE · PVCIn stock
Foam Core Pipes
| Code | CC-HW-PVC-007 |
| MOQ | 500 m |
HARDWARE · PVCIn stock
PVC Pressure Pipes
| Code | CC-HW-PVC-006 |
| MOQ | 500 m |
HARDWARE · PVCIn stock
Electrical Conduit Pipes
| Code | CC-HW-PVC-005 |
| MOQ | 500 m |
HARDWARE · PVCIn stock
PVC Agricultural Pipes
| Code | CC-HW-PVC-004 |
| MOQ | 500 m |
HARDWARE · PVCIn stock
SWR Pipes (Soil, Waste, Rainwater)
| Code | CC-HW-PVC-003 |
| MOQ | 500 m |
HARDWARE · PVCIn stock
Chlorinated PVC
| Code | CC-HW-PVC-002 |
| MOQ | 500 m |
HARDWARE · PVCIn stock
Unplasticized PVC
| Code | CC-HW-PVC-001 |
| MOQ | 500 m |
GL FlatIn stock
GL Corrugated · 0.50 × 1219
AZ-150
| Code | CC-FGL-COR-0R5 |
| Weight | 4.6 kg/m² |
| MOQ | 2 MT |
HDG LongIn stock
HDG Square Pipe · 80 × 80 × 4
IS 4923
| Code | CC-LHD-SQP-080 |
| Weight | 9.4 kg/m |
| MOQ | 1 MT |
AL FlatIn stock
Aluminium Checker Plate · 3mm
EN AW-5754
| Code | CC-FAL-CHK-3MM |
| Weight | 8.1 kg/m² |
| MOQ | 300 kg |
SS FlatIn stock
SS 304 Sheet · 2B · 1.2 × 1219
ASTM A240
| Code | CC-FSS-SHT-2B0 |
| Weight | 11.6 kg/sht |
| MOQ | 500 kg |
MS LongIn stock
Angle Bar · 100 × 100 × 8
IS 2062
| Code | CC-LMS-ANG-100 |
| Weight | 12.1 kg/m |
| MOQ | 1 MT |
MS LongIn stock
I-Beam · ISMB 300 · 6m
IS 808
| Code | CC-LMS-IBM-300 |
| Weight | 44.2 kg/m |
| MOQ | 1 MT |
PPGI FlatIn stock
PPGI Coil · 0.45 × 1219 · RAL 9003
AZ-150
| Code | CC-FPG-COL-WHT |
| Weight | 4.2 kg/m² |
| MOQ | 3 MT |
MS LongIn stock
C-Channel · 100 × 50 × 5
IS 2062 E250
| Code | CC-LMS-CCH-100 |
| Weight | 9.56 kg/m |
| MOQ | 1 MT |


















